Moision tekonurmikenttä ja kaukalo
Moision koulun vieressä on tekonurmikenttä ja ympärivuotisesti käytössä oleva hiekkatekonurmipintainen kaukalo, jossa voi kesällä pelata esim. salibandya.
Moision tekonurmen varaustilanne
Moision kaukalon varaustilanne
Kentän reunalla on huoltorakennus, jossa on pukutilat.
Salossa löytyy useita kenttiä (lueteltu alla), joihin kuntalaiset voivat mennä liikkumaan, ellei kentillä ole liikkumassa ryhmiä varatuilla vuoroilla. Varaustilanteen voi tarkistaa yllä olevasta linkistä. Kentältä pitää toki poistua silloin, jos kentälle tulee vuoron varannut ryhmä.
Hiekkakentät koko Salo
Halikon kirkonkylän, Inkereen (Kajalan), Kiikalan Komisuon, Moision, Ollikkalan, Paukkulan, Suomusjärven koulun ja Tupurin kentät.
Tekonurmikentät
Moisio ja Melassuo, jos kentillä on vapaata. Henkilö, jolla on varaus, on aina etusijalla.
Urheilukentät (jos keskikentällä ei ole jalkapalloharjoituksia)
Halikko as., Halikko kk, Inkere, Märy, Vaskio, Vartsala, Kuusjoki, Muurla, Perniö kk, Suomusjärvi, Toija. Urheilupuistossa saa käyttää ns. juoksusuoraa keinonurmen alapuolella.